Noc vědců 2020

Logo Moravskoslezského kraje

Noc vědců 2020

Kvůli nepříznivé epidemiologické situaci se letošní Noc vědců uskutečnila on-line formou. Přírodovědní nadšenci z kroužku Laborky.cz při Gymnáziu Václava Beneše Třebízského ve Slaném se této výzvy nezalekli a v pátek 27. 11. 2020 od 17:00 vysílali několikahodinový živý přenos svých zajímavých pokusů, který obohatili záznamy videí ze Zázraků přírody, na jejichž tvorbě se podílejí.

I když nás velmi mrzelo, že jsme tentokrát nemohli jet do Slaného předvést naše pokusy živě, zúčastnili jsme se Noci vědců alespoň on-line formou. V 18:30 se štáb Laborek.cz spojil telemostem s ředitelem našeho gymnázia Mgr. Tomášem Pavelkou, na něj navázala minirozhovorem Mgr. Jarmila Lázničková, která uvedla vybrané pokusy, jež natočili studenti naší školy v rámci výzvy Fyzika doma.

V průběhu letošní Noci vědců, která tento rok nesla název „Člověk a robot“, byla vyhlášena soutěž pro diváky živého přenosu, jejichž úkolem bylo sestavit a vyfotit originálního robota z domácích „surovin“. Hodnotilo se estetické ztvárnění robota. Soutěže se zúčastnila i naše studentka Simona Walowiczová z oktávy A, která se umístila na 8. místě. Blahopřejeme.

Pokud jste neměli možnost tuto akci sledovat živě, pak navštivte webové stránky www.laborky.cz, kde najdete odkaz na sestřih z tohoto zajímavého vědeckého večera.

Mgr. Jarmila Lázničková, Mgr. Zuzana Šichmanová