Big Live Lesson

Logo Moravskoslezského kraje

Hodina anglického jazyka s názvem the Big Live Lesson byla opravdu BIG!

V úterý 19. ledna se někteří studenti VI.A a 2.A zúčastnili mezinárodní hodiny anglického jazyka pořádané společností BBC English ve spolupráci s nakladatelstvím Pearson. BBC English pořádá zdarma online hodiny angličtiny pro celé třídy. V současné době se však mohou studenti připojovat také individuálně ze svých vlastních zařízení z domova, a zúčastnit se tak s vrstevníky z celého světa zajímavé výuky vedené rodilým mluvčím. Proto jsou tyto hodiny opravdu BIG.

Naši dnešní hodinu vedl lektor Michael Brand, který pochází z Anglie, ale v současné době žije ve Španělsku, kde pracuje jako učitel angličtiny. Hodina na téma Street Art na jazykové úrovni B1+, které jsme se zúčastnili i my, byla podle jeho slov zatím největší, kterou kdy vedl. Připojilo se více než 320 studentů, v jedné chvíli jich bylo online dokonce 350 najednou.

Podobného „experimentu“ se naše škola zatím neúčastnila, a tak jsme vůbec netušili, co vlastně můžeme čekat. Hodina však byla velice pestrá. Součástí bylo krátké video, práce s textem i další mini aktivity, kdy se mohli studenti na dané téma vyjadřovat, a to jak písemně v chatu, či pomocí zvukové nahrávky, kterou během chviličky sami zhotovili. Slyšet názory studentů s různých částí světa bylo skutečně zajímavé. Studenti nyní mají možnost natočit své vlastní video na dané téma a uveřejnit je na FB stránkách, kde mohou také sledovat videa svých dnešních „spolužáků“.

Vše probíhalo velice rychle a místy se nám zdálo, že chaoticky, ale byl to opravdu zajímavě a přínosně strávený čas. Shodli jsme se, že bychom podobnou zkušenost rádi brzy zopakovali a „vyzkoušeli“ i jiná témata, která BBC English při Big Live Lessons nabízí.

„Škola hrou“ Jana Ámose se dnes realizovala i u nás na obrazovkách počítače J.

Markéta Bystrická