Přehled umístění žáků v soutěžích

Okresní kola soutěží

Název

1. místo

2. místo

3. místo

Soutěž v jazyce německém

1

Soutěž v jazyce anglickém

1

1

1

Chemická olympiáda

1

Fyzikální olympiáda

1

Pythagoriáda

1

1

1

Matematická olympiáda

1

Zeměpisná olympiáda

1

Archimediáda

2

1

Požární ochrana očima dětí

2

1

1

Atletika

1

Basketbal – hoši

1

Futsal

1

Minifotbal

1

Přespolní běh – hoši, dívky

1

2

Šachy – družstva

1

Volejbal – hoši, dívky

1

3

Okresní soutěže celkem

15

11

4

Krajská kola soutěží

Název

1. místo

2. místo

3. místo

Soutěž v jazyce francouzském

1

Soutěže v informatice

1

2

Eurorebus – jednotlivci

2

Požární ochrana očima dětí

1

1

EUROPASECURA – družstva

1

Krajské soutěže celkem

2

4

3

Další významná umístění žáků

Krajská kola

Úspěšný řešitel Chemické olympiády kategorie D

Dva úspěšní řešitelé Fyzikální olympiády kategorie D

30. místo v krajské soutěži ICT

15. místo Opavský Robocup

10. místo Biologická olympiáda v kategorii B

10. místo dějepisné soutěže (jednotlivci)

11. místo dějepisná soutěž (družstvo)

4. – 6. místo Prezentiáda (družstvo)

5. místo v Soutěži v jazyce anglickém

7. místo v Soutěži v jazyce německém

7. místo v Zeměpisné olympiádě

2 x 4. místo EUROREBUS (družstva)

6. místo futsal

4. místo v přespolním běhu – družstvo dívek

8. místo v soutěži družstev v šachu

7. místo v soutěži Juniorský maraton

1. místo v testování českého jazyka žáků 6. tříd ZŠ a prim víceletých gymnázií

1. místo v testování matematiky žáků 6. tříd ZŠ a prim víceletých gymnázií

1. místo v testování obecných stud. předpokladů žáků 6. tříd ZŠ a prim vícel. gymnázií

Celostátní kola a mezinárodní soutěže

Municipalita – účast v celorepublikové soutěži

XII. Mezinárodní konference slovenských středoškoláků a jejich hostí – 3. místo a zvláštní cena poroty

Školní Ajťák – 24. místo

Česká lingvistická olympiáda – postup do národního kola

Soutěž o komunální politice – postup do celostátního kola

Angličtinář roku – 42. místo

Soutěž „Co víš o čsl. legiích?“ – 1. a 2. místo v celostátním kole v jednotlivých kategoriích

EUROPASECURA – postup do celostátního kola

Mistrovství ČR ve střeleckých disciplínách – 1x mistr ČR (malorážka)

Soutěž „Talent roku 2016“ – vítěz kategorie žáci 5. – 9. tříd.

Cena Dr. Ernesta Berla byla udělena za úspěšnou reprezentaci školy v různých soutěžích a práci pro školu.

Sportovní obor – úspěchy v celostátních kolech soutěží

Biatlon – reprezentace Moravskoslezského kraje na Zimních hrách mládeže 2016 v kategorii mladších žáků (2 x 12. místo).

Alpské disciplíny – 8. místo Mistrovství ČR ve slalomu – junioři.

Orientační sporty – účastník MSJ LOB – jednotlivci a štafety; 1. místo MČR LOB. Mistr ČR v orientačních závodech na horských kolech – dorostenci; účast na ME.

Snowboard – 4. místo Mistrovství ČR juniorů (paralelní).