2019 06 01 Cornwall clPrvní červnový den jsme vyrazili na dlouhou (opravdu DLOUHOU) cestu do jihozápadního cípu Anglie.

Cornwall si zachoval své keltské tradice, nedotčenou přírodu a své magické kouzlo. Lidé tu jsou součástí krajiny, v níž žijí, a legend, které ovlivňují jejich život. A jsou hrdí na svou námořní minulost. Mnozí slavní spisovatelé zasadili do Cornwallu děj svých známých příběhů.

Cestou na ubytování v rodinách jsme se zastavili na Isle of Wight a prohlédli si majestátní letní sídlo královny Viktorie.

Večer druhého dne jsme se konečně seznámili s rodinami, které se o nás po celou dobu pobytu staraly jako o vlastní. Rodiny nás přesvědčily o tom, že si britská kuchyně nezaslouží svou špatnou pověst.

Co jsme všechno navštívili (a bylo toho dost 😊):

Obrovské akvárium v přístavu Plymouth (žraloci všude!), Babbacombe Village plnou malinkatých modelů anglických domů (nejen těch slavných) a filmových hrdinů. Dále mnoho interaktivních muzeí, ekologicky zaměřený Eden Project, Lost Gardens (Ztracené zahrady). Měli jsme dokonce možnost díky odlivu přejít suchou nohou na ostrov St. Michael's Mount! Překrásné výhledy na oceán nám poskytlo hned několik míst, jako divadlo na kraji útesu (Minnack Theatre) nebo Land's End – nejzápadnější bod Velké Británie. Přímořská městečka St. Ives a Newquay si zachovala poklidnou a přátelskou atmosféru.

Počasí se k nám po celou dobu chovalo přívětivě, stejně jako místní lidé. Jsme opravdu rádi za poznání Cornwallu, který tolik kontrastuje s multikulturním hlavním městem Londýn.

Díky všem ÚČASTNÍKŮM ZÁJEZDU za příjemné společné chvíle!

Mgr. Lucie Kováčová