2019 06 region 01 clZačátkem června se uskutečnil regionální týden tercie A. Nejdříve se žáci vypravili do Vrbna. K přepravě využili vlakové spojení z Bruntálu do Milotic a potom místní lokálku do Karlovic. Pro mnohé to byl neznámý zážitek, neboť marně vzpomínali, kdy jeli naposledy vlakem.

Z Karlovic jsme zamířili k Mořskému oku, malebnému zatopenému lomu vzdálenému asi 4 km. Ve stínu stromů jsme se občerstvili a odpočinuli si. Strastiplné bylo pěší putování do Vrbna. Slunce pálilo do úmoru a stínu bylo jen minimálně. Všichni jsme tuto náročnou situaci zvládli naštěstí bez úhony a o půl čtvrté jsme se už chladili zaslouženou zmrzlinovou odměnou ve Vrbně.

Přespali jsme v Penzionu U Hradilů a ráno po snídani vyrazili vstříc novým zážitkům. Nejdříve jsme se zastavili na exkurzi ve vrbenské sklárně TOMI, zhlédli tradiční výrobu zeleného hutního skla a vyslechli poutavé vyprávění pana skláře Míčka. Potom jsme se autobusem přemístili do lázní Karlova Studánka a po prohlídce šlápli do kroku směr Bílá Opava. U vstupu do rezervace nás, ale čekalo překvapení. Bílá Opava po žluté značce byla ještě po zimě nepřístupná. Museli jsme se vydat po modré, ale i tak jsme si užili náročného stoupání a krásných výhledů. Minuli jsme chatu Barborku a po druhé hodině odpolední dorazili na Ovčárnu. Sotva jsme usedli v restauraci k obědu, spustil se pořádný lijavec. Lépe jsme to načasovat nemohli.

Domů jsme se vrátili autobusem o půl páté, unavení, ale naplněni novými zážitky.

Hned další den ráno nás čekal další výlet, tentokrát autobusem na Rýmařovsko. Navštívili jsme hrad Sovinec a arboretum Maču Pikču v Pasece.

Děkujeme paní učitelce Hrtoňové, Fotopulosové a Hisemové, že se díky jejich obětavosti mohl regionální týden uskutečnit. Poznali jsme náš region z různých stran i pohledů a těšíme se na další akce, které nás při studiu ještě čekají.

Mgr. Martina Klimešová

2019 06 region 02 cl