2018 03 Brloh 150V listopadu 2017 se stejně jako loni zapojilo 8 týmů naší školy do mezinárodní soutěže s názvem BRLOH = BRněnská LOgická Hra.

I letos tato soutěž, určená pro žáky 2. stupně ZŠ a nižšího gymnázia, měla 3 semifinálová internetová kola. V každém semifinálovém kole řešily nejvýše čtyřčlenné týmy 10 logických úloh. Na jejich vyřešení měly přesně týden.

Do malého finále postoupily týmy, které v každém kole vyřešily alespoň 6 úloh nebo celkově v semifinále vyřešily alespoň 20 úloh. I malé finále probíhalo internetovou formou. Na řešení 20 úloh měli postupující soutěžící ale pouze 2 hodiny.

Do velkého finále, které se konalo v Brně, postupovalo 7 nejlepších týmů z gymnázií a 7 nejlepších týmů ze ZŠ.

V letošním roce soutěžilo celkem 689 týmů z České a Slovenské republiky. V Moravskoslezském kraji se utkalo 49 týmů.

Nejlepším týmem naší školy se stal tým GIRLS POWER1, který v semifinále získal 25 bodů a v malém finále ještě 7 bodů a obsadil krásné 82. místo (resp. 6. místo v MSK). Členkami našeho vítězného týmu byly Natalie Pavlicová, Veronika Krupová a Anna Bartošáková ze sekundy A (největší dík patří kapitánce Natalii Pavlicové).

Druhým naším nejlepším týmem, který také postoupil do malého finále, byl tým Banánci z kvarty A ve složení Romana Seidlerová, Natálie Štulrajterová, Jana Poláková a Magdaléna Kahánková. Kvartánky získaly v semifinále 20 bodů a v malém finále 5 bodů, čímž si zajistily 166. místo v soutěži (resp. 11. místo v MSK).

Další týmy naší školy byly Bratři Karamazovi (kvarta A), Drsňačky (sekunda A), MOOOZKYYY (sekunda A), Clasháci (prima A), Hnutí NE (prima A) a Brumíci (prima A).

Umístění jednotlivých týmů, včetně zadání a řešení úloh, najdete na stránkách http://www.brloh.math.muni.cz/.

Za předmětovou komisi matematiky Mgr. Zuzana Šichmanová