2017 03 Tetradka cl

Práce na ruském projektu partnerství mezi evropskými školami pokračuje.

Hlavním zadáním projektu je tvůrčím a zajímavým úkolem zpracovat následující:

  • Vytvořit sešit („Tětradku“), ve kterém představíme náš tým, naši školu a naše město.
  • Vymyslet pro partnerskou školu úkol, při jehož vypracování by se žáci ruské školy seznámili s naším městem a regionem (připravili jsme hru „Vítejte v Bruntále“).
  • Zpracovat zadání, které pro nás vymysleli žáci z města Arťom. Našim úkolem bylo zjistit informace o vybraných místech Přímořského kraje. Úkol jsme plnili výrobou pexesa.

Právě finišují závěrečné přípravy našeho třetího úkolu Tětradky družby - pexesa. Pexeso jsme vytvořili z fotek a názvů významných míst, tradičních jídel, typické fauny a flory a dalších symbolů Přímořského kraje, ve kterém sídlí naše partnerská škola.

Doufáme, že i tato forma úkolu bude ruské partnery bavit, a možná se dokonce dozví něco víc o svém městě.

Náš první úkol – hra týkající se našeho města Bruntál – měla u ruských studentů velký úspěch. Dokonce tak velký, že sami vyrobili vlastní verzi pro nás. Hru jsme si zahráli a rozšířili jsme si obzory o městě Arťom.

2017 03 Tetradka cl 2Rádi bychom se dostali do výběru 10 nejlepších a navštívili společně Ženevu. Děkujeme paní učitelce Kováčové, že obětuje svůj volný čas pro tento projekt, a za příležitost poznat lépe Rusko a jeho krásy.

KVARTA A, RUŠTINÁŘI