2016 11 11 Den vedy cl

Již tradičně se v pátek 11. listopadu 2016 konal na našem gymnáziu DEN VĚDY, jehož součástí byl i DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ a kterého se účastnila spousta dobrovolníků ať už z řad studentů nebo profesorského sboru. Opět k nám zavítaly Laborky.cz ze Slaného, které nám předvedly pokusy z televizního pořadu Zázraky přírody i spoustu dalších, mezi které patřilo například interaktivní pískoviště a oblíbená hořící pěna.

Návštěvníci všech věkových kategorií mohli navštívit speciální Ohnivý bar plný chemických pokusů, zjistit, jak se roubují stromky, pohladit si hada či králíčka, prozkoumat mikrosvět, zažít hrátky s magnety nebo se dozvědět, jak vidí zvířata i lidé. Po celé škole byly k vidění desítky pokusů z fyziky, chemie a biologie.

Pro ty nejmenší byla připravena výroba fyzikálních hraček, které si pak děti mohly odnést domů na památku, nebo možnost zahrát si na malé vědce a vyzkoušet si jednoduché chemické pokusy.

Velkou pozornost také upoutali roboti. Návštěvníci si mohli vyzkoušet nejen jejich řízení, ale mohli se i podívat, jak fungují.

Ať už to bylo fyzikálními pokusy nejen s plyny, chemickými kouzly nebo biologickými soutěžemi, Den vědy vyvolal velký zájem a naši školu navštívilo přes 1200 lidí.

Je nám ctí, že na naší škole předvedl pokusy i profesionální tým vědců Laborky.cz. Zároveň bychom také rádi poděkovali firmám OSRAM a Kofola za jejich zajímavé prezentace, které opravdu zaujaly. Dále děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto výjimečného dne za ochotu a nadšení, se kterým k této akci přistupovali. Doufáme, že jejich zájem nezmizí a příští rok se budeme moct těšit na další vědecký zážitek.

Text: Eliška Dostálová, Eliška Jelínková (septima A)

Foto: Šimon Langer (sexta B)

Další FOTO.