2018 06 30 strelci clV sobotu 30. 6. 2018 uspořádala jednota Československé obce legionářské Bruntál „34. pěšího pluku střelce J. Čapka“ 5. ročník Střeleckého dne na střelnici v Břidličné. Soutěžilo se ve dvou kategoriích –  děti a mládež a dospělí. Mezi přihlášenými účastníky byli i žáci z naší školy.

Deset juniorů změřilo své síly ve střelbě z malorážkové pistole na 25 m vstoje a z malorážkové pušky na 50 m vleže. Po sečtení výsledků z obou disciplín se na prvních třech místech umístili žáci našeho gymnázia – zvítězil Vojtěch Suk z kvarty, na druhém místě skončil Matěj Řepka z tercie a třetí místo patří Jakubu Svobodovi z tercie.

Blahopřejeme.

Mgr. Antonín Zgažar

Od 1. 7. 2018 jsou v prostorách Městské knihovny v Bruntále vystaveny výtvarné práce našich žáků.

Tyto výtvarné práce vznikaly v rámci výuky výtvarné výchovy ve třídách I. A, II. A a 1. A. Výstavu můžete navštívit do 31. 8. 2018.

Děkujeme pracovníkům Městské knihovny za poskytnutí výstavní plochy.

Mgr. Jana Fotopulosová

2018 06 27 sport den clVe středu 27. 6. 2018 se uskutečnil již tradiční sportovní den na naší škole. Letos si mohli žáci vybrat mezi soutěžními a nesoutěžními disciplínami.

Mezi ty nesoutěžní disciplíny se zařadila vyjížďka na kolech, kam se nám letos vydal téměř 40členný peloton, nebo netradiční branný závod družstev. K soutěžním disciplínám patřil plážový volejbal trojic, jízda na in-line bruslích, orientační závod dvojic a nejmasověji obsazený softbal.

2018 06 20 myslivost clŽáci sekundy se ve středu 20. 6. 2018 zúčastnili v rámci témat zoologie a ekologie programu Okresního mysliveckého spolku v Bruntále na téma Lesní zvěř“.

V průběhu 2. pololetí proběhla okresní a krajská kola matematických soutěží. A jak v jednotlivých soutěžích uspěli naši studenti?