V průběhu 2. pololetí proběhla okresní a krajská kola matematických soutěží. A jak v jednotlivých soutěžích uspěli naši studenti?

2018 06 15 prednaska clČlenky spolku Onko Niké z Krnova, který sdružuje ženy po onemocnění rakovinou prsu, navštívily 15. 6. 2018 naši školu.

Předsedkyně této neziskové organizace Jarmila Novotná nejdříve poděkovala žákům 2. A za jejich příkladné zapojení do nejstarší sbírky v ČR, Českého dne proti rakovině. Žáci prodejem kytiček měsíčku lékařského pomohli získat další prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů a podporu onkologického výzkumu. Vybrali 15 821 Kč, což byla u studentských dvojic nejvyšší dosažená částka.

2018 06 14 legie clČtyři žáci z naší školy si vybojovali účast ve finále mezinárodní historické soutěže „Co víš o československých legiích?“, která je určena pro žáky základních a středních škol v České republice a Slovenské republice.

Dvacet nejlepších žáků a studentů z obou republik se sjelo ve čtvrtek 14. 6. 2018 do Brna, kde se uskutečnila závěrečná klání. Mezi účastníky nechyběli i tři zástupci naší školy – Jana Němcová ze sekundy a dva hoši z tercie – Petr Kaufmann a Ondřej Schwarz. Čtvrtá postupující, Karolína Kurfűrstová ze sekundy, se nemohla zúčastnit.

2018 06 Svycarsko clNa přelomu května a června 2018 proběhl pro studenty jazyků němčiny a francouzštiny dlouho očekávaný zájezd do Švýcarska. Na tuto chvíli jsme čekali už od zimy. A najednou to přišlo! V pondělí odpoledne nás rodiče přivezli k autobusu s batohy napěchovanými řízky a my, plni vzrušení, jsme sledovali, co nám cesta přinese. Celý zbytek dne a noci jsme strávili v autobuse. Člověk by nikdy neřekl, v jaké poloze je schopen zamhouřit oko.

2018 06 Spotreba soutez clTým studentů třídy 2. A se v tomto školním roce zapojil do  soutěže „Spotřeba pro život“. Jejich úkolem bylo vytvořit číslo spotřebitelského časopisu zabývající se problematikou telekomunikačních služeb. Redakční tým tvořili Jan Podivínský, Nelly Svobodová, Natálie Svobodová a Tereza Redlichová.